Opony zimowe, opony letnie, opony całoroczne dlaczego muszą mieć głęboki bieżnik?

Opony muszą być odpowiednie do pory roku

Dobre opony to krótka droga hamowania bezpieczeństwo twoje pasażerów oraz innnych uczestników ruchu.

Serwiu opon

Wymiana opon letnie na zimowe

Wymiana opon zimowe na letnie

Wyważanie kół

Naprawa opon (wulkanizacja)

Sezonowa przechowalnia opon

Wyjaśniamy, kiedy konieczna jest ich wymiana. Ile lat mogą mieć opony, aby można było na nich jeździć?

Zalecane jest, aby opony były użytkowane maksymalnie 4-5 lat, ale niektórzy sugerują, że nawet 5 lat, w zależności od zuzycia bieżnika. Stan techniczny jest kluczowy dla ich żywotności i twojego bezpieczeństwa.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące letnich opon

Jaki rozmiar opon letnich będzie najlepszy dla twojego samochodu?

Wybierz odpowiedni rozmiar opon letnich dla swojego samochodu, korzystając z instrukcji obsługi lub skonsultuj się z lokalnym dealerem samochodów marki. Dzięki danym tabelarycznym znajdziesz homologowane rozmiary kół i opon do Twojego modelu pojazdu. Niezależnie od tego, czy posiadasz książkę obsługi czy nie, dealer powinien bezpłatnie udzielić Ci tych informacji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon letnich?

Wybierz najlepsze opony letnie, dostosowane do Twoich potrzeb. Jeśli jeździsz w mieście na krótkich dystansach, wybierz opony budżetowe z krótką drogą hamowania na suchej i mokrej nawierzchni. Jeśli często podróżujesz długie trasy, zainwestuj w opony premium - ciche, o niskim oporze toczenia i krótkiej drodze hamowania. To zapewni Ci bezpieczeństwo i obniży koszty eksploatacji pojazdu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon letnich? Wybierz te, które spełniają Twoje wymagania.